Kurs praktycznej windykacji online

O kursie

Czy ten kurs jest dla mnie?

Niezależnie czy w nazwie Twojego stanowiska widnieje: „specjalista ds. windykacji”, „specjalista ds. finansowych”, „specjalista ds. monitoringu należności”; „księgowa”; „księgowy”; „doradca klienta” czy jakiekolwiek inne. Jeśli na co dzień pilnujesz terminowości faktur w swojej firmie i chcesz to robić bardziej komfortowo i skutecznie, to jesteś w wyjątkowym gronie osób, dla których ten kurs powstał.

Jak wygląda kurs od środka?

Jak wygląda kurs?

Nie lubię lania wody, interesują mnie konkrety. Jeśli masz podobne podejście do rozwoju i zdobywania wiedzy, to formuła kursu będzie Ci odpowiadać. Otrzymasz najlepsze techniki perswazyjne i negocjacyjne pomocne podczas rozmów telefonicznych, oraz poznasz praktyczne szablony: smsów, maili i pism. Nie dostaniesz jednak tylko „ryby”, będzie również „wędka”. Poznasz mechanizm każdej techniki, a przy szablonach dowiesz się jakich zasad warto się trzymać i czego wystrzegać, by pismo czy mail dało większy efekt. Średni czas lekcji to 12 minut. Pod każdą lekcją znajdziesz dodatkowe: materiały, ćwiczenia oraz sekcję służącą zadawaniu pytań i wymianie doświadczeń z innymi uczestnikami. Kurs przechodzisz w swoim tempie i do lekcji możesz wracać wielokrotnie.

Kim jest autor?

Krzysztof Tomczuk

Spis lekcji

Lekcja 0: Tu zacznij

Jak efektywnie przejść przez kurs WindykacjaPRO? Dlaczego wykonywanie ćwiczeń i podejmowanie wyzwań jest tak ważne?

Lekcja 1: Reguły rozwojowe

Co ma młotek do rozwoju windykatora? Czego mogą nauczyć windykatorów przedstawiciele branży obuwniczej? Co zaleciłby Rocky Balboa, gdybyśmy zapytali go jak być lepszymi w tym co robimy?

Lekcja 2: Plan rozmowy

Dlaczego warto mieć plan rozmowy? Na jakim planie będziemy pracować? Jakie warianty może przybrać nasz plan rozmowy?

Lekcja 3: Wejścia

Jaką strukturę powinno mieć profesjonalne WEJŚCIE w rozmowę? Jak początek rozmowy widzi klient, a jak windykator? Jak żądać spłaty, by zwiększać szansę na wpłatę w krótszym terminie?

Lekcja 4: Wymówki

Skąd się biorą wymówki? Jak często klienci kłamią? Czy na każdą wymówkę warto reagować?

Lekcja 5: Neutralizacja wymówek [SLALOM]

Jaka jest najpopularniejsza technika używana w windykacji do neutralizacji wymówek? Jak konkretnie reagować na znane Ci wymówki? Jak wygląda struktura samej techniki? Dlaczego nie warto chodzić na skróty?

Lekcja 6: Neutralizacja wymówek [NIEBO]

Jak reagować na przeciąganie terminu przez klienta? Jaki jest najpopularniejszy błąd przy wymówkach prolongatach? Jak rozbijać zaległość na transze?

Lekcja 7: Neutralizacja wymówek [MIX REAKCJI]

Jak reagować na popularne choć nie do końca standardowe wymówki: postaram się; Pani się nie martwi, to będzie zapłacone; to było zapłacone; nie dostałem faktury itp.

Lekcja 8: Argumentacja

Jak zwiększyć skuteczność sankcji formalnych? jak motywować do spłaty przy użyciu niedopowiedzeń? Jaki jest często używany przez windykatorów argument, który nie działa? W którym miejscu rozmowy jest najlepsze miejsce na sankcjonowanie?

Lekcja 9: Negocjacje

Jakich zasad warto się trzymać by uzyskiwać maksymalną możliwą kwotę do wpłaty? Kiedy negocjować, a kiedy argumentować? Jak robić ustępstwa? Jak kotwiczyć kwotę i termin? Lepiej negocjować kwotę czy termin?

Lekcja 10: Wyjścia

Jak zwiększyć szansę, że deklaracja złożona przez klienta zamieni się w realny przelew? Co konkretnie warto powiedzieć i o co zapytać przed odłożeniem słuchawki?

Lekcja 11: Wilcze doły

Jakich pytań nie warto używać w rozmowie windykacyjnej?

Lekcja 12: Słowa klucze

Czym są słowa klucze? Jak i gdzie wplatać je w rozmowę? Dlaczego słowa o zabarwieniu negatywnym działają lepiej?

Lekcja 13: Proces windykacji cz.1

Od czego zacząć budowę procesu? Jak często w procesie powinny występować: telefony, maile, smsy, wezwania? Kiedy wykonać pierwszy telefon? Gdzie w procesie umieścić BIG? Czy mogę naliczać wyższe odsetki niż ustawowe?

Lekcja 14: Proces windykacji cz.2

Jak tworzyć treści smsów? Czym różnią się smsy wzywające do zapłaty od tych wzywających do kontaktu? Jakich zasad warto się trzymać przy tworzeniu wezwań by były skuteczniejsze? Jak pisać maile do klientów zaległościowych? Jak zmienia się treść smsów, maili czy wezwań wraz ze wzrostem opóźnienia?

Lekcja 15: Ty też tak możesz

Jak wygląda pełna rozmowa na niskim i na wysokim opóźnieniu z zastosowaniem wszystkich elementów, które poznałeś podczas kurs.

Lekcja 16: Sytuacje trudne

Jaka reagować na wymówki ofensywne i lekceważące? jak rozbrajać wymówki ze zbyt dużym ładunkiem emocjonalnym?

Lekcja 17: BONUS – BIG Info Monitor

Wywiad przeprowadzony z ekspertem BIG InfoMinotor – Haliną Kochalską. Celem lekcji jest pokazanie szans, które daje współpraca z BIGiem.

Lekcja 18: BONUS – Intrum

Wywiad przeprowadzonym z dyrektorem sprzedaży na rynek Polski w firmie INTRUM – Rafałem Wąsowskim. Celem lekcji jest przybliżenie możliwości współpracy z firmą windykacyjną.

Lekcja 19: BONUS – E-kancelaria

Wywiad przeprowadzony z prezesem E-Kancelarii Piotrem Maciągowskim. Celem lekcji jest przybliżenie możliwości współpracy z firmą windykacyjną.

Lekcja 20: Co dalej?

Co robić po kursie? Z jakiego dodatkowe wsparcia możesz skorzystać?

Co otrzymuję?

Co w pakiecie?

W toku nauki potrzebujemy dwóch składników by się rozwijać: ćwiczeń i wsparcia. Na oba możesz liczyć podczas kursu. Oprócz 20 lekcji wideo, z których uzyskasz wiedzę w zakresie prowadzenia skutecznych rozmów windykacyjnych przez telefon oraz budowy procesu windykacji w swojej firmie, otrzymasz również:

1. Ćwiczenia do wykonania;

2. Wyzwania do zrealizowania;

3. Quizy utrwalające wiedzę;

4. Możliwość dyskusji, wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu;

5. Nieograniczony dostęp do materiałów kursu „Windykacja PRO” na rok.  Zarówno tych, które dostępne są teraz, jak i tych, które udostępnione zostaną w przyszłości;

6. Autora chętnie odpowiadającego na pytania;

7. Promocje tylko dla uczestników kursu;

8. Certyfikat ukończenia kursu „WindykacjaPRO”;

FAQ

1. Nigdy nie brałam/-em udziału w żadnym szkoleniu z zakresu windykacji. Czy ten kurs będzie dla mnie zrozumiały?

Jak najbardziej. Kurs jest stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które wcześniej nie uczestniczyły w żadnym praktycznym szkoleniu windykacyjnym, a na co dzień dbają o terminowość faktur w swojej firmie.

2. Co jeśli będę chciał/-a o coś dopytać?

Pod każdą lekcja jest sekcja komentarze, w której chętnie odpowiem na Wasze pytania. Będzie to też miejsce wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

3. Czy w kursie poruszane są prawne aspekty windykacji?

Nie. Kurs ma na celu przede wszystkim podniesienie efektywności windykacji polubownej, czyli zakresu opóźnień od 1 do 90 dnia po terminie płatności z faktury.

4. Czy dzięki kursowi będę w stanie zbudować/poprawić proces windykacji w swojej firmie?

Z kursu dowiesz się jakie konkretnie działania i kiedy powinny być podejmowane. Smsy jakiej treści i kiedy powinny zostać wysłane. Pisma jakiej treści i kiedy. Maile jakiej treści i kiedy. I oczywiście kiedy dzwonić i jak rozmawiać z klientem w zależności od ilości dni opóźnienia.

5. Czy jest możliwość zamówienie indywidualnych konsultacji?

Tak. Dla uczestników kursu przygotowana jest oferta indywidualnych konsultacji online. Szczegóły wewnątrz kursu.

6. Czy kurs przybliża tematykę BIGów?

Tak. Jedna cała lekcja poświęcona jest wykorzystaniu BIGów w działaniach windykacyjnych. Na najważniejsze pytania odpowiada ekspert BIG InfoMonitor Halina Kochalska. Ponadto BIG InfoMonitor przygotował specjalną ofertę, dla uczestników kursu, którzy chcieliby zacząć współpracę (obniżona opłata aktywacyjna oraz obniżony abonament).

7. Czy w kursie przybliżone są możliwości współpracy z firmami windykacyjnymi?

Tak. Zadałem serię pytań dwóm przedstawicielom firm windykacyjnych, które wcześniej często zadawali mi przedsiębiorcy. Naszymi ekspertami są tu Piotr Maciągowski z E-Kancelarii oraz Rafał Wąsowski z Intrum.

8. Czy podczas kursu poznam konkretne zwroty, które będę mógł zastosować w rozmowach ze swoimi klientami?

Podczas lekcji dowiesz się dokładnie jak otwierać i zamykać rozmowy? jak negocjować? Jak argumentować? Jakich pytań nie zadawać? Poznasz zarówno mechanizmy technik, oraz usłyszysz w symulowanych rozmowach jak i gdzie wskazanych technik używać.  

9. Ile trwa cały kurs?

Łączny czas 20 lekcji wideo wynosi 04h 20m 59s.

Jeśli brakuje Ci tu odpowiedzi na jakieś pytanie, śmiało napisz do mnie: info@kurswindykacji.pl

Widok

Kurs windykacji online dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą zwiększyć efektywność i komfort swojej pracy.

349.00

PLN

699.00

PLN

Zamów

Copyright © 2022 Architekci Windykacji Krzysztof Tomczuk - Polityka Prywatności